نقاشی طبیعت

نقاشی طبیعت نوید باقرپور

سلام دوستان نوید باقرپور هستم عاشق طبیعت , نقاشی و هنر در این مقاله با آموزش طراحی با نوید باقرپور در خدمت شما هستم

آموزش طراحی با نوید باقرپور- انتخاب محل قرار گرفتن مدل:

انتخاب محل قرار گرفتن مدل باید به نحوی باشد که چشم همه مدل را به تمامی ببیند ودر عین حال بتواند کاملا ناظر طرح باشد. برای این کار باید پایه ها و سه پایه های نقاشی روی خطی در شعاعی که مدل قرار دارد،مستقر شوند.نقاط جلویی (مقدم) طبق قاعده در حالت نشسته پایین تر از نقاش (طراح) قراردارند. حداقل فاصله از مدل با سه برابر اندازه مدل تعیین می شود و فاصله چشم تا طرح باید کم تر از طول یک دست نباشد.

امکان دیدن طرح در تمام طول کار به طور کامل و مقایسه دائم آن با مدل نه تنها به محل انتخاب شده بلکه پنجه دست و همه فیگورهای طراح نیز بستگی دارد. برای این منظور باید یاد گرفت مداد را مثل قلم پر نگه نداشت که مطلقا با کار بر روی سطح کاملا عمودی تناسب  و مطابقت ندارد.گذشته از این ، دستی که روی طرح قرار می گیرد نه تنها به آن مالیده می شود بلکه اجازه نمی دهدآنچه را که کشیده اند ببینید

برای اجتناب  این وضعیت دست باید آزادانه به سمت طرح کشیده شود و فقط مداد با سطح آن تماس داشته باشد دست کشیده شده که مداد را اندکی بالاتر از نوک ان نگه داشته،طراح را در فاصله لازم از کار نگه می دارد. با کشیدن به این ترتیب،او از حرکات اضافی سر وتن خلاص می شود و یک نقطه دید را حفظ می کند که به او امکان مقایسه مستقیم طرح با مدل و طراحی دقیق تر را می دهد. از تماس طرح با تمام دست اجتناب کنید؛ در برخی موارد می توانید بر نوک انگشت کوچک و انگشت بی نام تکیه کنید.

در پایان می خواستم به چند نکته اشاره کنم : ما به هر یک از مبتدیان و دوست داران هنرهای تجسمی توصیه می کنیم به تنهایی کار نکنند ، بلکه بکوشند گروهی را تشکیل دهند و مکان مناسبی را پیدا کنند و به لوازم مناسب و ادبیات مناسب از لحاظ تئوری و عملی برای طراحی دست یابند. ارتباط داشتن با نزدیک ترین مدرسه نقاشی،ثبت نام  در آن ،یا مشاوره ضروریست.

 در این شرایط از طریق کار منظم و مرتب می توان به سواد حرفه ای طراحی دست یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *