آموزش طراحی با نوید باقرپور

آموزش طراحی با نوید باقرپور

سلام دوستان نوید باقرپور هستم عاشق طبیعت , نقاشی و هنر در این مقاله با آموزش طراحی با نوید باقرپور در خدمت شما هستم

آموزش طراحی با نوید باقرپور- لوازم وتجهیزات کارگاه:

لوازم وتجهیزات کارگاه: برای یک گروه منظم ومتشکل علاقمند به طراحی ونقاشی که محل مخصوصی دارند( درمدرسه،کلوپ،کارخانه یاخانه)می توان اصول وشرایطی راتوصیه کرد.

پنجره ها درصورت امکان باید روبه شمال باشندتا شعاع های نورآفتاب ،تنالیته ورنگ بندی مدل راخراب نکنندودرچشم طراح یا روی طرح نیفتد.اگرپنجره ها روبه نورهستند بایستی به آنها کالک یاکاغذ پاپیروس چسباندیا پرده های سفید سبک ونازک آویخت.

رنگ خاکستری روشن برای دیوارهای استودیو توصیه می شود،سقف بایستی سفیدباشد که سایه های تیره سوژه رابابازتاب های روشن نرم وظریف ،نرم کند.برای کارشبانه نور کلی و عمومی و لامپ های مخصوص با صفحه تنظیم کننده  نور ضروریست .

آموزش طراحی با نوید باقرپور- لوازم وتجهیزات کارگاه

در نور روز مدل به ترتیبی قرار می گیرد که با نورهای شدید از پهلو وبالا روشن شود تا فرم سوژه به وضوح پدیدار گردد. نور شب (مصنوعی) امکان زیادی برای برقراری سایه روشن های  مختلف  و تنالیته های متنوع فراهم می سازد.برای این کار لامپ های الکتریکی قابل حمل استفاده می شوند.

هم چنین به پایه های مختلفی نیاز داریم :سن بزرگ چوبی به ابعاد 1*1 متر و به ارتفاع نیم متر برای مدل زنده و میز کوچک با ارتفاع 70-60 سانتی متر از زمین – برای طبیعت بی جان ،نقش و نگارهای مختلف و خرده ریز های گچی، در صورت نبودن پایه های مخصوص می توان مستقیما روی دیوار آویران کرد،بایستی چهار پایه هایی با ارتفاع مختلف نیز داشت.

در پایان می خواستم به چند نکته اشاره کنم :

ما به هر یک از مبتدیان و دوست داران هنرهای تجسمی توصیه می کنیم به تنهایی کار نکنند . بلکه بکوشند گروهی را تشکیل دهند و مکان مناسبی را پیدا کنند . و به لوازم مناسب و ادبیات مناسب از لحاظ تئوری و عملی برای طراحی دست یابند. ارتباط داشتن با نزدیک ترین مدرسه نقاشی،ثبت نام  در آن ،یا مشاوره ضروریست.

 در این شرایط از طریق کار منظم و مرتب می توان به سواد حرفه ای طراحی دست یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *