سلام دوستان نوید باقرپور هستم عاشق طبیعت , نقاشی و هنر در این مقاله با آموزش طراحی با نوید باقرپور در خدمت شما هستم

آموزش طراحی با نوید باقرپور- انتخاب محل قرار گرفتن مدل:
کشیدن از روی مدل( طراحی)
طراحی وسیله ای است سنتی برای نمایش اشیاء و ایجاد ارتباط و نیز وسیله ای است تجریدی – ذهنی و دستی از درک تجربه . روند طراحی نظمی است که به وسیله آن حساسیت بصری و تشخیص فرم ، ریتم و تجرید افزایش می یابد . درس طراحی از روی اشیاء اساس پیشرفت شخصی و حرفه ای از طریق کار مداوم است . از گرایش به شیوه ها و تئوری های متداول احتراز می کنیم بنابراین نیاز های حرفه ای را در نظر نمی گیریم .
آموزشگاه ها از روی اشیایی با فرم های ساده طراحی می کنند . شیوه آموزش خطی است و از فرم کلی شروع و به جزء ختم می شود . طراحی ها اساسا تجریدی هستند و کپی عکاسی گونه یا جزء به جزء نمی باشند. طراحی با ویژگی های شخصی و وسایل بیانی از طریق تسلط بر ابراز و تجزیه مداوم رشد می کند . روند پیچیده و خلاقانه طراحی از طریق فعالیت های بیشمار و وابسته به هم شکل می گیرد : مشاهده و درک ، درک فرم و نسبت ها با هم ، تبدیل فرم های تجزیه شده به تصویر ، تسلط بر تکنیک و وسایل بیانی ، رشد مرتب کنترل شده روند خلاقانه ، و ارزیابی دقیق نتایج استفاده از تجارب و دانش کسب شده منجر به تداوم حساسیت و ظرافت می شود . روند طراحی تجربه ای مداوم و خطی است و هر نتیجه ای باید مورد پرسش قرار گیرد : هدف واحد و مطلقی وجود ندارد .
طراحی نه تنها شکلی مستقل از هنرهای تجسمی است بلکه پایه و اساس نقاشی، گراور، پوستر، مجسمه سازی، طراحی دکوراسیون و سایر هنرها نیز می باشد با کمک طراحی ، اولین ایده اثر آينده شکل می گیرد. قوانین و قواعد طراحی در نتیجه برخورد آگاهانه با کار از روی مدل فرا گرفته می شوند. هر تماس مداد با کاغذ بایستی سنجیده و بر اساس احساس و ادراک فرم واقعی باشد.


در پایان می خواستم به چند نکته اشاره کنم : ما به هر یک از مبتدیان و دوست داران هنرهای تجسمی توصیه می کنیم به تنهایی کار نکنند ، بلکه بکوشند گروهی را تشکیل دهند و مکان مناسبی را پیدا کنند و به لوازم مناسب و ادبیات مناسب از لحاظ تئوری و عملی برای طراحی دست یابند. ارتباط داشتن با نزدیک ترین مدرسه نقاشی،ثبت نام  در آن ،یا مشاوره ضروریست.

 در این شرایط از طریق کار منظم و مرتب می توان به سواد حرفه ای طراحی دست یافت.

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *